Możliwość szkolenia studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy w celu zdobycia wiedzy na temat polityki spójności (24.04.24)

Komisja Europejska oficjalnie rozpoczęła nabór wniosków do 8. edycji Youth4Regions – programu skierowanego do początkujących dziennikarzy. Program zapewnia studentom dziennikarstwa i młodym dziennikarzom tydzień nauki w Brukseli w październiku 2024 r., podczas którego wybrani kandydaci wezmą udział w sesjach szkoleniowych, otrzymają opiekę mentorską od bardziej doświadczonych dziennikarzy i będą pracować z nimi w sali prasowej, a także odwiedzą różne instytucje UE i organizacje medialne.

Zgłoszenia przyjmowane są w trzech kategoriach (dziennikarstwo ogólne, fotoreportaż i dziennikarstwo wideo) i powinny być składane przez studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy z państw członkowskich UE, krajów sąsiadujących i przystępujących.

Zwycięzcy zostaną także uwzględnieni w prestiżowej nagrodzie Megalizzi – Niedzielski, przyznanej 9 października 2024 r. i mającej na celu wyróżnienie wybitnych, aspirujących dziennikarzy. Komisja pokryje wszystkie koszty programu poniesione przez uczestników.

Youth4Regions to sztandarowa inicjatywa Komisji mająca na celu wspieranie rozwoju studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy poprzez zapewnianie bezpośredniego kontaktu z UE. Od jego powstania w 2017 r. ponad 210 osób z całej Europy pomyślnie ukończyło program, korzystając z jego wzbogacających doświadczeń i cennych spostrzeżeń.

Formularz zgłoszeniowy i warunki udziału dostępne są na stronie programu.

Nabór wniosków trwa do 8 lipca 2024 r.

Źródło

Komisja Europejska / Biuro Regionalne WK-P w Brukseli


 

Nabór do programu Test Farms w EIT Food ponownie otwarty! (10.04.24)

EIT Food uruchomił 6. edycję programu Test Farms. Dołącz do grona 84 startupów z całej Europy, które już przetestowały swoje rozwiązania oraz poznaj liderów przemysłowych w branży rolniczej.
Test Farms to program, który łączy innowatorów posiadających pomysł dla rolnictwa z rolnikami i ich gospodarstwami. W tym roku EIT Food chce wesprzeć aż 20 tego typu rozwiązań. Polskie rozwiązania mogą liczyć na grant, który pokryje koszt testu. Nabór trwa do 30 kwietnia!

Biostymulatory, rozwiązania dla rolnictwa regeneratywnego, nawozy organiczne, robotyka, czujniki upraw, ochronne zaprawianie nasion, technologie monitorowania gleby, technologie satelitarne, zarządzanie uprawami/hodowlą, narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji (Decision Support Tool – DST). To tylko krótki wykaz typów rozwiązań, które były walidowane w ramach programu Test Farms.

Program Test Farm skierowany jest innowacyjnych startupów oraz osób z pomysłem z branży agrotechnicznej, które dysponują co najmniej prototypem rozwiązania. Program wspiera innowatorów w walidacji i testowaniu ich produktów i usług, zaprezentowaniu swojej działalności potencjalnym klientom i inwestorom. W tym roku będzie możliwość przeprowadzania testów w Polsce, Hiszpanii czy we Włoszech! W tym roku EIT Food chce umożliwić przetestowanie min. 20 rozwiązań! Oprócz testów, dostępu do sieci partnerów EIT Food  (m.in. John Deere, Südzucker, Bayer czy MASPEX), uczestniczy otrzymają grant w wysokości 3000 euro na pokrycie kosztów testów. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia 2024!

Więcej informacji:

Program

Webinaria informacyjne:

22 kwietnia 2024

29 kwietnia 2024

Źródło:

Krajowy Punkt Kontaktowy


 

Zarejestruj się na Brukselskie Forum Ekonomiczne! Wydarzenie już 16 maja br. (27.03.24)

Już 16 maja dołącz do prelegentów wysokiego szczebla i uczestników z całego świata, aby omówić najgorętsze kwestie gospodarcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Skorzystaj z okazji, aby osobiście wziąć udział w wydarzeniu w Brukseli. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dostępnych w przypadku uczestnictwa osobistego, zalecamy zarejestrowanie się już teraz, aby uniknąć rozczarowania!

Jeśli planujesz śledzić debatę online, możesz się zarejestrować, aby otrzymywać najświeższe i najważniejsze informacje na temat wydarzenia.

Więcej szczegółów na temat programu i prelegentów można znaleźć na stronie internetowej.

Źródło

Brussels Economic Forum / Biuro Regionalne WK-P w Brukseli


 

Komisja Europejska przyspiesza wsparcie dla regionów najbardziej dotkniętych przejściem na neutralność klimatyczną (21.03.24)

Każde państwo członkowskie otrzyma ponad 30% swojej krajowej alokacji w ramach FST na okres budżetowy 2021–2027, co umożliwi zwiększenie prefinansowania projektów FST w 96 terytoriach w całej UE.

Koncentrując się na transformacji ekologicznej, FST już przyczynia się do realizacji celów STEP. Teraz, dzięki temu zastrzykowi płynności, FST wzmocni swoje wsparcie dla nowych mocy produkcyjnych i projektów w strategicznych sektorach, takich jak technologie cyfrowe, innowacje w zakresie zaawansowanych technologii, czyste i zasobooszczędne technologie oraz biotechnologie. Możliwość wykorzystania tych funduszy do wspierania podmiotów sektora prywatnego w regionach o słabszych możliwościach finansowych pomoże również wzmocnić równe warunki działania na jednolitym rynku i zwiększyć spójność terytorialną.

FST już postępuje w terenie

FST przyczynia się do rozwoju inicjatyw związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym w regionie Północnego Savo w Finlandii, wspierając projekt mający na celu wytwarzanie nowych produktów niezawierających paliw kopalnych przy wykorzystaniu i komercjalizacji nowych materiałów pochodzenia biologicznego. Poprawi to lokalnie gospodarkę wodorową i rozszerzy działalność badawczo-rozwojową w dziedzinie biogospodarki w regionie.

W Szwecji fundusze z FST wspierają badania nad elektrolizą w celu produkcji wodoru dla przemysłu stalowego. Pomoże to hrabstwu Norrbotten przejść na bardziej energetyczną, opłacalną i wolną od paliw kopalnych produkcję stali.

W Grecji FST finansuje modernizację infrastruktury cyfrowej Centrum Zielonych Danych i Superkomputerów w Macedonii Zachodniej, które jest jednym z największych publicznych operatorów technologii w kraju. Doprowadzi także do powstania nowych miejsc pracy i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych z centrów danych, przy jednoczesnym zwiększeniu liczby użytkowników inteligentnych systemów i technologii.

Źródło

Komisja Europejska / Biuro Regionalne WK-P w Brukseli


 

Już wkrótce Międzynarodowe Targi Spożywcze Tavola dla profesjonalistów! (20.02.24)

W dniach 17, 18 i 19  marca 2024 r. w miejscowości Kortrijk (w Belgii) odbędą się międzynarodowe targi spożywcze TAVOLA.  Tavola to targi jak żadne inne. Od 1982 roku Tavola wyróżnia się specjalizacją w niszy żywności i napojów wysokiej jakości. Potężni liderzy rynku i rzemieślnicy oferują szeroki wybór wyśmienitych dań i smacznych produktów wysokiej jakości. Targi Tavola są za każdym razem ważnym wydarzeniem dla społeczności handlu detalicznego żywnością, sklepów specjalistycznych i organizacji cateringowych.

To ciekawe wydarzenia dla zagranicznych producentów żywności i napojów, aby zaprezentować  na belgijskim  rynku swoje wysokiej jakości produkty spożywcze. Jest to okazja dla  zagranicznych nabywców, aby odkryć  wykwintne potrawy dla smakoszy. Trzeba zaznaczyć, iż Belgia jest krajem często używanym przez zagranicznych producentów artykułów spożywczych jako rynek testowy do wprowadzenia tych produktów w Europie. Dzieje się tak dlatego, iż jest to mały kraj, w którym obecne są wszystkie kultury europejskiej i ponieważ Belgowie są gotowi zapłacić więcej za wysokiej jakości produkty.

Profil kupujących podczas tragów Tavola to zarówno hipermarkety, supermarkety, hurtownie zaopatrujące hotele, bary i restauracje, jak również kierownicy małych supermarketów i sklepów mało powierzchniowych. Profil targów obejmuje żywność i napoje oraz maszyny i wyposażenie dla przemysłu spożywczego. Wystawcy są z takich krajów jak Holandia, Francja, Wielka Brytania, Polska, Hiszpania, Kanada itp.

Tavola w liczbach

  • 475 wystawców w 2018 z dziewiętnastu krajów
  • 10 792 m2 powierzchni wystawowej
  • 17 495 wizytujących z 34 krajów
  • 4 wygranych w konkursie Tavola d’Or dla innowacji i jeden nagrodzony przez publiczność
  • Wspaniale wyniki w ankietach satysfakcji klienta
  • Organizacja co dwa lata od 1982 roku

Kiedy?

Niedziela 17 marca 2022: 10:00 – 19:00

Poniedziałek 18 marca 2022: 10:00 – 19:00

Wtorek 19 marca 2022 r .: 10: 00-18: 00

 Gdzie ?

Kortrijk XPO: położony przy autostradzie E17 Antwerpia-Gandawa-Kortrijk-Lille .  Jest bardzo łatwo dostępny i znajduje się : godzinę od Brukseli (80 km), 2 i pół godziny z Paryża, 2 i pół godziny z Amsterdamu, 3 godziny z Kolonii  (260 km).

Bilet parkingowy :7 Euro

Wstęp tylko dla profesjonalistów. Jeżeli wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej wstęp darmowy.

Aby uczestniczyć jako wystawca skontaktuj się z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza oraz Biuro Regionalne Województwa Kujawsko-Pomorskiego służą pomocą dla zainteresowanych przedsiębiorców z Województwa w kontaktach z organizatorami targów na miejscu.

Więcej informacji

www.tavola-xpo.be


 

brak nadchodzących wydarzeń.