Program stażowy 2022 - Bruksela #5 (07.12.22)

Pani Katarzyna Robotnikowska (Urząd Gminy Białe Błota) oraz p. Wojciech Rumiński (Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu) to kolejni uczestnicy naszego programu stażowego, prowadzonego we współpracy z Biurem Regionalnym WK-P w Brukseli oraz Posłami do Parlamentu Europejskiego z Kujaw i Pomorza. Obecna edycja programu odbywa się w dniach 2-16 grudnia br.

Obowiązki stażystów

Stażyści przebywający w Brukseli, uczestniczą w pracach Biura Regionalnego WK-P. Na zdjęciach wykonanych w PE nasi uczestnicy biorą udział w spotkaniu pn. "Sustainable transition at airport: how EU Green Deal Olga project contributes to low-carbon energy and mobility" (6.12.2022).

Program stażowy EKiP

Więcej szczegółów na temat naszego programu stażowego można znaleźć w zakładce Projekty i Działalność.


 

Przyszłość jest dziś! Testuj z nami nowoczesne rozwiązania w edukacji - 6-8 grudnia br. (24.11.22)

Przyszłość jest dziś. Innowacyjne rozwiązania w edukacji” - to trzydniowa  dawka profesjonalnej wiedzy, kreacji i technicznych doświadczeń. Nauka metodą eksperymentu, według najnowszych badań, jest najbardziej efektywną dydaktyką. Uczenie przez  doświadczanie, sprawdzanie i testowanie daje młodzieży „realny kontakt” z prawami przyrody. W ciągu trzech dni zaprezentujemy Państwu wyposażenie tematycznych pracowni szkolnych z fizyki, chemii, biologii i wielu innych dziedzin. Prawdziwym zaskoczeniem będzie kino sferyczne służące dydaktyce poprzez film. Zabierzemy także uczestników spotkania na pokaz nieba nad Toruniem – a będzie to możliwe w mobilnym planetarium. Pokazując nowoczesną edukację, nie może zabraknąć robotyki i automatyki. Nauczycielom pokażemy jak zaprogramowane roboty czy latające drony mogą wspierać proces dydaktyczny i to w oparciu o istniejąca podstawę programową.

Kiedy i gdzie?

6 - 8 grudnia, Toruński Park Technologiczny, Włocławska 167, 87-100 Toruń.

Pokazy eksperymentów, spotkania z ekspertami

Organizator wydarzenia, Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprosiła do przygotowania pokazów ekspertów w zakresie szkoleń i wyposażania placówek edukacyjnych w innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne. Zaproszeni eksperci przeniosą nas w świat rzeczywistości wirtualnej, pokazując, że VR to nie tylko gry, ale również narzędzie dydaktyczne o ogromnym potencjale oddziaływania na młodzież.

Patronat Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego

Marszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego obejmując patronatem to wydarzenie kierował się odpowiedzialnością za kształt edukacji w regionie. Prezentując nowoczesne rozwiązania i umożliwiając ich wdrożenie w system edukacji przyczyniamy się niewątpliwie do edukacyjnego rozwoju województwa. Nowoczesna szkoła to przestrzeń, w której rozwijane są pasje i zainteresowania. Nowoczesna edukacja to lekcje z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, które skupiają uwagę dzieci i młodzieży, angażują ich w proces edukacyjny, a nauczycielom dają narzędzia do realizacji zajęć dydaktycznych w sposób ciekawy i atrakcyjny. Szkoły muszą być gotowe na edukację przyszłości opartą na doświadczaniu. Pamięciowe, encyklopedyczne przyswajanie wiadomości nie prowadzi do nabycia umiejętności, a te są kluczowe z punktu widzenia rynku pracy. Edukacja przyszłości to przedmioty ścisłe, przyrodnicze – to one będą stanowiły trzon edukacji. Odpowiednio wyposażona szkoła staje się przestrzenią kreacji i miejscem nabywania realnych kompetencji. Pokazy sprzętu edukacyjnego odbędą się od 6 do 8 grudnia w Toruńskim Parku Technologicznym. Wydarzenie, które powinno zainteresować wszystkich, dla których jakość edukacji ma kluczowe znaczenie.

Serdecznie zapraszamy!


 

Spotkanie brokerskie klastra 5 Horizon Europe, 15 i 16 grudnia 2022 (22.11.22)

Horizon Europe – Cluster 5 Calls 2023 Brokerage Event, który  jest integralną częścią Horizon Europe Info Days, odbędzie się wirtualnie 15 i 16 grudnia 2022. Wydarzenie będzie skierowane do szerokiego spektrum firm, uniwersytetów i badaczy z Europy i spoza niej, aby wspierać tworzenie konsorcjów w nadchodzących zaproszeniach klastra 5 programu Horyzont Europa na lata 2023–2024.

Spotkanie będzie dotyczyło   następujących głównych obszarów:

 • Nauki o klimacie,
 • Międzysektorowe rozwiązania dla transformacji klimatycznej,
 • Zrównoważone, bezpieczne i konkurencyjne dostawy energii,
 • Wydajne, zrównoważone i sprzyjające włączeniu społecznemu wykorzystanie energii,
 • Czyste i konkurencyjne rozwiązania dla wszystkich rodzajów transportu,
 • Usługi bezpiecznego, odpornego transportu i inteligentnej mobilności dla pasażerów i towarów.

Wirtualne spotkanie brokerskie GREEENT

W ramach EC Horizon Europe Cluster 5 Infoday, GREEENET, sieć Krajowych Punktów Kontaktowych Horizon Europe CL5, organizuje wydarzenie networkingowe i kooperacyjne, skupiające się na zaproszeniach do składania wniosków na rok 2023 z programu prac „Cluster 5: Climate, Energy i Mobilność”. Głównym celem wydarzenia jest zgromadzenie wszystkich zainteresowanych stron zamierzających ubiegać się o dofinansowanie, wspieranie rozwoju konsorcjów i pomysłów projektowych.

Wirtualne spotkanie brokerskie GREEENT odbędzie się , 15 grudnia:

 • Sesja pitchingowa od 13:10 do 15:00
 • Spotkania bilateralne od 15:10 do 17:30

Uczestnicy poszukujący partnerów będą mieli możliwość zaprezentowania własnych pomysłów na organizację i projekty na 2 różne sposoby:

 • Krótka prezentacja ustna (maks. 4 minuty)
 • Spotkania bilateralne (maks. 20 minut każde)

GREENET Brokerage Event zostanie zorganizowany w trybie wirtualnym. Zarówno sesja pitchingowa, jak i spotkania bilateralne będą odbywać się online za pośrednictwem platformy.

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.

Językiem konferencji jest język angielski.

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. jest współorganizatorem spotkań B2B i zapewnia pełne wsparcie firmom z województwa  kujawsko-pomorskiego zainteresowanym udziałem w wydarzeniu.

Rejestracji na  wydarzenie można  dokonać do 9 grudnia.

Więcej informacji na temat składania wniosków na prezentacje ustne/ sesję Pitching można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Więcej informacji udziela:

Michał Gotowt

tel. 56 699 54 82, kom. 690 950 018

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

 1. Włocławska 167

87-100 Toruń

tel.: (56) 699 54 80 do 82, (56) 658 89 50

faks: (56) 657 14 53, (56) 658 89 51

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Weź udział w konkursie MEDEA 2023 (17.11.22)

Celem MEDEA Awards jest zachęcanie do innowacji i dobrych praktyk w zakresie wykorzystania mediów (audio, wideo, grafika i animacja) w edukacji. Nagrody stanowią również uznanie i promowanie doskonałości w produkcji i projektowaniu pedagogicznym produkcji edukacyjnych, zasobów, procesów i usług.

Od 2015 roku nagrody MEDEA są wspierane przez stowarzyszenie Media & Learning Association.

Nagroda MEDEA dla najlepszych mediów edukacyjnych.

Ta nagroda zostanie przyznana najlepszym mediom edukacyjnym, zasobom, narzędziom lub usługom wyprodukowanym we wszystkich sektorach i na wszystkich poziomach edukacji i szkoleń.

Nagroda Specjalna Jury MEDEA

Sędziowie mogą, według własnego uznania, przyznać nagrodę specjalną za podejście lub produkcję w uznaniu za wyjątkową innowacyjność w projektowaniu pedagogicznym lub technicznym.

Jak  wziąć udział w konkursie?

Zgłoszenia powinny wykazywać wyjątkowe wykorzystanie multimediów w środowisku edukacyjnym, w tym wideo, audio, symulacje, aplikacje, podcasty, vlogi, animacje i wszelkie inne doskonałe wykorzystanie multimediów edukacyjnych. Mile widziane zgłoszenia od studentów, nauczycieli, szkół, zakładów produkcyjnych, uniwersytetów, firm szkoleniowych, agencji i wszystkich innych osób pracujących nad tworzeniem i wykorzystaniem multimediów edukacyjnych.

Uczestnicy mogą przesłać maksymalnie 12 prac

Wszelkie materiały multimedialne muszą powstać po 1 stycznia 2020 r. Oczywiście zgłoszenie może zawierać lub składać się ze starszych materiałów.

Termin

Zgłoszenia należy przesyłać do 17 marca 2023 r.  Wszyscy finaliści zostaną powiadomieni do maja 2023 r. i zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się podczas konferencji Media and Learning w czerwcu 2022 r. w Leuven w Belgii. Podczas tego wydarzenia zostaną  ogłoszeni ostateczni zwycięzcy.

Więcej informacji

http://www.medea-awards.com

Źródło

Eurodesk Opportunity Finder


 

Konkurs dla młodych przedsiębiorców (The Young Entrepreneurs Challenge) (14.11.22)

The Young Entrepreneurs Challenge zaprasza młodych ludzi w wieku od 16 do 25 lat, z  nowatorskimi innowacyjnymi pomysłami biznesowymi  inspirowanymi technologią, do przesłania 60-sekundowego filmu, aby wziąć udział w konkursie dla młodych przedsiębiorców .

Finaliści są wybierani do wielkiego finału na podstawie następujących  kryteriów:

 • praktyczne zastosowanie,
 • innowacje technologiczne
 • i zrównoważony rozwój.

W konkursie mogą wziąć udział

 • Osoby, które 1 lutego 2023 będą w wieku od 16 do 25 lat ,
 • Mieszkańcy i/lub obywatele kraju Europy kontynentalnej
 • Najbliżsi członkowie rodziny panelu sędziowskiego i poprzednich uczestników, którzy uczestniczyli w wielkim finale, nie są uprawnieni do uczestniczenia w konkursie.

 Propozycje biznesowe muszą:

 • Być legalne we wszystkich krajach Europy kontynentalnej,
 • Być albo przedsiębiorstwem pre-start, albo przedsiębiorstwem nie istniejącym dłużej niż 3 lata i mającym roczny obrót mniejszy niż 100 000 funtów w dniu 1 lutego 2023 r.
 • Nie mieć na celu politycznego lobbingu,
 • Być własnym pomysłem wnioskodawcy i nie naruszać praw autorskich, patentowych lub intelektualnej własności innych.

 Nagroda

 • 10 000 £/11 000 EUR dofinansowania dla  działalności,
 • Pakiet mentorski, aby przyspieszyć implementację pomysłu,
 • Pozostali finaliści otrzymają 1000 funtów dofinansowania dla swojej działalności,
 • Bilet na Global One Young World 2023 Belfast Summit w Irlandii.

Termin: 20 stycznia 2023 r., godzina 17:00

Więcej informacji

The Young Entrepreneurs  Challange

Źródło

Eurodesk Opportunity Finder